• PLAN PRACY WOLONTARIATU ZWIASTUNY

Cele działania

1.Przygotowanie młodzieży do podejmowania działań na rzecz środowiska szkolnego                   i lokalnego.

2.Zaangażowanie młodzieży do czynnej, dobrowolnej i bezinteresownej pomocy innym, zapoznanie z ideą wolontariatu.

3. Rozwijanie wśród młodzieży szkolnej postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości i bezinteresowności.

4. Wspieranie ciekawych inicjatyw młodzieży szkolnej.

5. Promocja idei wolontariatu w szkole i środowisku lokalnym

6. Rozeznanie konkretnych potrzeb w najbliższym środowisku, np. praca w świetlicy szkolnej i pomoc nauczycielom w organizowaniu zajęć różnego typu.

7. Współpraca z Fundacją Tara i schroniskiem dla zwierząt w Henrykowie

8. Stała współpraca i włączanie się w akcje prowadzone przez inne organizacje

9. Współpraca z parafią św. Stanisława Bp w Rydzynie.

10. Formacja wolontariuszy – organizacja różnorakich szkoleń i warsztatów.

Zadania

1. Przygotowanie okolicznościowych przedstawień
        2. Pomoc w świetlicy szkolnej, rydzyńskim przedszkolu
        3. Odwiedziny osób starszych i samotnych w Rydzynie
        4. Współpraca ze schroniskami dla zwierząt: schronisko w Henrykowie i Fundacji Tara
        5. Współpraca ze Stowarzyszeniem Jukundus i z parafią św. Stanisława w Rydzynie
        6. Pomoc w organizacji Szlachetna Paczka, w zbiórce WOŚP
        7. Organizacja Kolędników Misyjnych i Orszaku Trzech Króli
        8. Przygotowanie i włączenie się w Międzynarodowy Dzień Wolontariatu – 5 grudnia
        9. Współpraca z Domem dla Niepełnosprawnych chłopców Pomocy Społecznej w Broniszewicach, z  Dom Samotnej Matki i Domem Dziecka w Lesznie.
        10. Organizacja szkoleń, spotkań i warsztatów dla wolontariuszy.