• Labolatorium Przyszłości

• Nasza szkoła uczestniczy w rządowym programie Laboratoria Przyszłości. W ramach otrzymanego wsparcia finansowego najmłodsze dzieci otrzymają już teraz klocki do konstruowania, a starsze od przyszłego roku szkolnego będą miały okazję nauczyć się składania i programowania robotów. Dzięki zakupionym sprzętom od września 2022 r. uczniowie będą mogli poznawać tajemnice robotyki. W naszej szkole powstanie prawdziwa pracownia techniczna. Zakupiono już m. in. imadła, szlifierki, wiertarki, suwmiarki, młotki, stacje lutownicze, szczypce czy skrzynki na narzędzia. Nowością od września będzie też pracownia krawiecka. Zakupiono już maszyny do szycia i hafciarkę, a także potrzebne materiały eksploatacyjne.Innymi zakupionymi sprzętami są mikrokontrolery, drukarka 3D, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania, statywem, gimbalem i oświetleniem.