• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

•  8.00 - Msza św. w kościele parafialnym

ok. 8.45 - Apel na boisku szkolnym przy ulicy Zamkowej 3

po apelu spotkanie z wychowawcami w klasach

DOWOZY

I AUTOBUS

7.00 Tarnowa Łąka kl. I-VIII

7.25 Pomykowo + Moraczewo kl. I-V

7.40 Kłoda kl. I-V

II AUTOBUS

7.00 Pomykowo + Moraczewo kl. VI-VIII

Rozwozy ok. godziny 10.30

• Święto Patrona Szkoły

• W sobotę 11 maja obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. W tym roku przypada 100 -lecie powstania 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich, dlatego uroczystości miały wyjątkowy charakter.

• Wampiriada

• Z okazji Święta Patrona Szkoły przy hali sportowej w Rydzynie odbywa się dzisiaj  zbiórka krwi. Akcja potrwa do godziny 13.00.  Cała zbiórka krwi Z WAMPIRIADY zostanie przekazana dla chorej 4-letniej Magdaleny Gierlik. Dziewczynka cierpi na białaczkę limfoblastyczną. Przebywa na oddziale hematologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.

• Szanowni Państwo

• W poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Rydzynie, odbędzie się akcja strajkowa, w której udział zapowiedziała większość nauczycieli. W związku z tym, w uzgodnieniu z organem prowadzącym szkołę, zostają odwołane w tym dniu zajęcia lekcyjne. Szkoła w tym dniu zorganizuje dla uczniów potrzebujących opieki zajęcia opiekuńczo - wychowawcze. W przypadku, gdy Związek Nauczycielstwa Polskiego odwoła lub zawiesi ogólnopolską akcję strajkową, zajęcia lekcyjne w szkole w poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. odbędą się zgodnie z planem lekcji.

• Kwiaty pod pomnikiem

• Dania 29 stycznia w rocznicę wyzwolenia spod hitlerowskiej okupacji, Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna wraz z Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Rydzynie w asyście pocztów sztandarowych Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej, złożyli kwiaty pod pomnikiem rozstrzelanych 8 mlodych mieszkańców Rydzyny.

• Na biało-czerwono

• Dzień 8 października był w naszej szkole dniem w biało-czerwonych barwach. Pięknie wyglądali uczniowie i pracownicy-wszyscy mieliśmy biało-czerwone akcenty. Jednak były też inne atrakcje. Zaplanowaliśmy mini happening z symbolami naszego kraju. Uczniowie naszej szkoły tworzyli żywe obraz. Klasy 1 i 2 przygotowały ruchomą flagę Polski. Flaga była piękna, a radość jaka towarzyszyła maluchom była bezcenna. Uczniowie klas 3,4 i 5 mieli trudniejsze zadania. Zbudowali z białych i czerwonych kartonów kształt naszej ojczyzny Polski, a w środku powiewała rydzyńska flaga. Brawo. Było cudnie. Najstarsza grupa uczniów klas 6,7,8 i 3 gim pokazała napis POLSKA na tle biało-czerwonej flagi. To było wzruszające.

Kształtowanie postaw patriotycznych może mieć różne oblicze. My wybraliśmy piękno, radość i poczucie wspólnoty szkolnej.

• Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

• 9 listopada obchodziliśmy 100- lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Strój galowy obowiązywał wszystkich .Uroczystość rozpoczęła się patriotycznym przedstawieniem pt:Niepodległa. Następnie o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu. Kolejnym punktem programu było podsumowanie konkursów oraz rozdanie dyplomów i nagród. Zaśpiewali również finaliści konkursu piosenki patriotycznej. To był udany i uroczysty dzień.